GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+1 oy
E ile başlayan gıda katkı maddeleri kullanan ürünlerede helal sertifikası veriyormusunuz ve helal ürün kriterlerini neye göre belirliyorsunuz ( helal ürünün sınırlaırnı neye göre belirleyip sertifika veriyorsunuz)??
tarafından

2 Cevaplar

+2 oy
 
En İyi Cevap

1.SORU :Bahsetmiş olduğunuz katkı maddeleri  hususunda  GİMDES’in sertifikalandırmış olduğu ürünlerin etiketlerinde görmüş olduğunuz katkı maddeleri gerekli incelemeleri yapılmış inancımız ve sağlığımız açısından risk taşımayan niteliktedir.İçeriğinde risk taşıdığı taktirde bu risk şüphe dahi olsa yani kaynağı şüpheli olduğu taktirde dahi ürün sertifikalandırılmamaktadır.

2.SORU:GİMDES'in  helal sertifikalandırma hizmetinde  uygulamış olduğu helal standart  yani kriterler GİMDES sitesinde ilan edilmektedir.Bu bilgiyi aşağıda link olarak gönderiyoruz.

http://www.gimdes.org/gimdes-standartlari/gimdes-helal-standardi

Sağlık ve selamet dileklerimizle.

 

 

 

 

 

 

 

tarafından
0 oy
Bu katkı maddeleri ile ilgili detaylı bir rehber ihtiyacını karşılamak için androidli telefon/tablet gibi cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir uygulama hazırlanmıştır. Bu uygulamayı https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alfabcsoft.ekodlari adresinden indirebilirsiniz.
tarafından
...