GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
+2 oy
GİMDES’in helal gıda konusunda ülkemizde üretici piyasaya etkisi ne olmuştur?
tarafından
tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
GİMDES Helal Sertifikası ile Ülkemizde ‘’Helal ve Tayyib’’ Üretimin Olabilirliği Görüldü

Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmalar tüketicilerin helal gıda kavramını bilmediğini gösterirken bugün helal sertifikalı ürünler ile helal pazarın yükselişe geçtiği bir döneme şahit olmaktayız.Dünyada ve ülkemizde helal Pazar piyasası hızla büyümektedir.Ülkemizde bu pazarın büyük çoğunluğunu GİMDES tarafından  helal sertifikalandırılan  ürünler oluşturmaktadır.

GİMDES çeşitli olumsuzlukları giderme yolunda 5 yıldır çalışmalarını sürdürmektedir. Helal Gıda ve Helal Sertifikalama konusunda önemli mesafeler kat edilmiştir. Ancak daha henüz yolun başı sayılır. Helal sertifikalandırma hizmeti ile ’’Helal ve Tayyib’’ bir gıda üretimi gerçekleştirilmesi gerekliliğini ve bunun mümkün olabileceğini GİMDES helal sertifikalı ürünler ile üreticiler de bugün fark etmiş durumdadırlar.

Uluslararası akreditasyonlara sahip GİMDES kurumunun verdiği Helal Sertifikaları ile GİMDES helal sertifikalı firmalar helal sertifikalı  ürünleri  ile dünyanın bütün helal pazarlarına girme imkânını bularak bütün dünyaya  İhracat yapabilme imkanına sahiptirler.

Geldiğimiz nokta henüz işin başlangıcıdır. Müslüman ümmetin uyanışı henüz yeni başladı. Eski sömürücü patronlar küresel pazarlarını kaybetme korkusundan olacak, devletleri ile, uluslararası firmaları ile gelişmeyi engellemeye çalışıyorlar. Fakat bütün bu engellemelere rağmen süreç devam edecek ve hedefine ulaşacaktır.

En doğrusunu Allah(c.c) bilir.
Sağlık  ve selamet dileklerimizle.
tarafından
tarafından düzenlendi
...