GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+2 oy
GİMDES’in helal gıda konusunda ülkemizde üretici piyasaya etkisi ne olmuştur?
tarafından
tarafından düzenlendi

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
GİMDES Helal Sertifikası ile Ülkemizde ‘’Helal ve Tayyib’’ Üretimin Olabilirliği Görüldü

Geçtiğimiz yıllarda yapılan araştırmalar tüketicilerin helal gıda kavramını bilmediğini gösterirken bugün helal sertifikalı ürünler ile helal pazarın yükselişe geçtiği bir döneme şahit olmaktayız.Dünyada ve ülkemizde helal Pazar piyasası hızla büyümektedir.Ülkemizde bu pazarın büyük çoğunluğunu GİMDES tarafından  helal sertifikalandırılan  ürünler oluşturmaktadır.

GİMDES çeşitli olumsuzlukları giderme yolunda 5 yıldır çalışmalarını sürdürmektedir. Helal Gıda ve Helal Sertifikalama konusunda önemli mesafeler kat edilmiştir. Ancak daha henüz yolun başı sayılır. Helal sertifikalandırma hizmeti ile ’’Helal ve Tayyib’’ bir gıda üretimi gerçekleştirilmesi gerekliliğini ve bunun mümkün olabileceğini GİMDES helal sertifikalı ürünler ile üreticiler de bugün fark etmiş durumdadırlar.

Uluslararası akreditasyonlara sahip GİMDES kurumunun verdiği Helal Sertifikaları ile GİMDES helal sertifikalı firmalar helal sertifikalı  ürünleri  ile dünyanın bütün helal pazarlarına girme imkânını bularak bütün dünyaya  İhracat yapabilme imkanına sahiptirler.

Geldiğimiz nokta henüz işin başlangıcıdır. Müslüman ümmetin uyanışı henüz yeni başladı. Eski sömürücü patronlar küresel pazarlarını kaybetme korkusundan olacak, devletleri ile, uluslararası firmaları ile gelişmeyi engellemeye çalışıyorlar. Fakat bütün bu engellemelere rağmen süreç devam edecek ve hedefine ulaşacaktır.

En doğrusunu Allah(c.c) bilir.
Sağlık  ve selamet dileklerimizle.
tarafından
tarafından düzenlendi
...