GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+2 oy
Selamün aleyküm sayın yetkili kadeşim mevcut Gimdesin sizin kontrol ettiğiniz firmalar arasında propolisle ilgili bir firma yok benim gördüğüm kadar bir Er Bal var oda toz halinde satıyor fakat piyasada alkolu bildiğimiz halde birde subazlıdiye insanlara satılan ürünlervar ve bu ürünlerin üzerindede HALAL ibaresi var tabii biz bu ürünlere itibar etmiyoz fakat itibar eden yani su bazlı propolisi kullanmak ne kadar doğrudur?Bize biraz bilgi verirmisiniz.

 Selamün aleyküm Allah(c.c) emanet olun.
tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Aleykümselam muhterem kardeşimiz,

 Propolis üretiminde çözücü veya taşıyıcı olarak çoğunlukla etanol ekstraksiyonu kullanılmaktadır. Etanol fıkıhta çoğunluk ulemamız tarafından necis olarak kabul edilen bir katkı maddesidir. Bundan dolayı, eğer üretimlerde veya ekstraksiyon işlemlerinde etanol kullanılmışsa, son ürün şüpheli olarak kabul edilmektedir. Bu hususta kamuoyuna vermiş olduğumuz bilgiyi aşağıda link olarak gönderiyoruz.

 http://www.gidaraporu.com/beer-propolis_g.htm

Ayrıca GİMDES helal sertifikalı propolis ürünleri için http://www.gimdes.com/ adresinden bakabilirsiniz.

tarafından
...