GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
0 oy
Sıkça tükettiğimiz kuruyemişler ve çerez türevleri genellikle kavrulmuş oluyor. Çiğ iken korunması daha zor olduğu veya lezzetli olduğu için muhtemelen. Peki kavrulurken ne aşamalardan geçiyor, çiğ olması herhangi bir katkı ve şüphe olmadığı anlamına mı geliyor? Helalliğinden şüphe duyup sakınmamızı gerektiren durumlar var mı; yıkayıp tüketmenin, kabuklu/kabuksuz ayrımının bir anlamı var mı; nasıl bir tavsiyede bulunursunuz?
tarafından

1 cevap

0 oy

Muhterem Hatice Hanım,

 

Öncelikle GİMDES üretim prosesini bilmediği hiçbir ürün hakkında yorum yapmamaktadır. 

Bahsetmiş olduğunuz ürün grubunda Kuruyemişler de çeşitlerine göre yağda kızartma yapılabilir burada kullanılan yağın menşei önemlidir. Bazı kuru yemişlerde Aroma, MSG, Sentetik Renklendiriciler veya beyazlatmak maksadı ile Titanyumdioksit kullanılmaktadır. Msg, Sentetik Renklendiriciler ve Titanyumdioksit sağlık açısından zararlı olduğu için kullanılmaması gereken katkılardır. Ayrıca renklendiriciler ve aromalar alkolle muamele edilebilmektedir. Bu gibi ihtimallerden dolayı GİMDES söz konusu ürün grubuna Helal ve Tayyib Sertifikası vermektedir. 

 

Aşağıda sertifika vermiş olduğumuz ürünlerin linkini sunuyoruz, inşallah faydalı olmuştur.

http://gimdes.com/SertifikaAra?query=kuruyemi%C5%9F

 

Sağlık ve selamet dileklerimizle.

 

tarafından
...