GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy
tarafından

1 cevap

0 oy

Muhterem Nurevşan Hanım,

 

Öncelikle GİMDES fetva kurumu değil sertifikalama kurumudur ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. GİMDES üretim prosesini bilmediği ürünler hakkında yorum yapmamaktadır. 

Söz konusu olan ürünün kritik noktaları şu şekildedir; Hijyenik şartlar ve sütteki antibiyotik kullanımının dışında süt tozlarında maltodekstrin ve laktoz kullanılabilmekte ve bu katkılar proseslerindeki kritik noktalar sebebiyle Helal Sertifika gerektirmektedirler. Maltodekstrin üretiminde enzim kullanımı mevcuttur. Laktoz ise peynir altı suyundan üretilebilmekte ve peynirdeki maya tehlikesinden dolayı risk teşkil etmektedir. GİMDES bu ürün için Helal ve Tayyib şartlarda üretim olduğu taktirde kullanımına izin vermektedir. 

 

Dolayısıyla ürünü tüketip tüketmemek sizin takdirinize kalmıştır.
 
 
 
Sağlık ve selamet dileklerimizle.
27.02.2018
tarafından
...