GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
0 oy
Avrupa Akreditasyon Birliğinin en önemli amacı; üye ülkeler ve üye ülkelerin akreditasyon sistemleri arasında karşılıklı güveni kurmak ve bu güvenin kalıcılığını sağlamaktır.Gimdesin Malezya Jakim ile akreditasyon ilişkisi olduğuna göre bu sertifikanın tüm ürünlerini özellikle Gano Excel ürünlerini kullanabilir miyiz?
tarafından

1 cevap

0 oy

Muhterem Kardeşimiz,


 
Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. GİMDES üretim prosesini bilmediği ürünler hakkında yorum yapmamaktadır. GİMDES'in sertifikalandırmadığı katkı maddeleri, renklendiriciler vb. ürünler akredite ettiği kurumlar tarafından sertifikalandırılmış bile olsa GİMDES Helal ve Tayyib standartlarına aykırı bir madde ile karşılaştığında bunu kabul etmemektedir. 
 
Dolayısıyla GİMDES Helal ve Tayyib şartları gözeterek çalışan bir kurum olduğu için ürünleri incelemeden değerlendirme yapmamaktadır. 

Ayrıca söz konusu olan firma network sistemi ile çalıştığı için GİMDES network sistemini sertifikalandırmamaktadır. Bu konu hakkında kamoyuna yazdığımız yazımızın linkini aşağıda sunuyoruz.
 
 
 

http://www.gidaraporu.com/gimdes-fikih-uygulamalari_g.htm

 

Sağlık ve selamet dileklerimizle.

03.05.2018

 

tarafından
...