GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy
Merhaba, piyasada bir çok üründe artık nişasta bazlı şekere rastlıyoruz. NBŞ'nin sağlığa zararları ile ilgili birçok makale yazıldı, programlar yapıldı, gazetede haberler çıktı. NBŞ helalliğe engelmidir? sağlığa zararı bilimsel olarak kanıtlanmadı diyenlerde var fakat GDO lu ürünler içinde bilimsel bir kanıt yok deniyordu. Şuan herkes GDO dan uzak duruyor.
tarafından

1 cevap

0 oy

Muhterem Gülizar Ferhan,

 
 
Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Söz konusu durum hakkında ise nbş, yapı taşı nişasta olan gıdalardan elde edilen şekerler topluluğudur. (Buğday, mısır vb.) Bütün şekerlerin fazla tüketilmesi halinde sağlığa zararlı olduğu bilinmektedir. Normal şartlarda tüketiminde ise bilinen bir yan etkileri görülmemektedir. 
 
Şeker üretiminde ise bir çok zararlı katkı maddesi kullanılmaktadır. GİMDES, Helal ve Tayyiblik yönünden şeker üretiminde kullanılan bütün girdiler için kabul edilebilir bir Helal Sertifikası istemektedir.

 

Kamoyuna bu konu hakkında yazmış olduğumuz yazıların linkini aşağıda sunuyoruz, inşallah faydalı olmuştur.
 

 

Sağlık ve selamet dileklerimizle.

 

tarafından
...