GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy
Selamünaleyküm galeta unu ekmekten yapılmıyormu farklı maddelerde koyuyorlarmı, farklı markaların galeta unları yenilirmi? Mesela ununun sertifika alan markanın galeta ununda sertifika yok ? Nasıl oluyor?
tarafından

1 cevap

0 oy

Muhterem Habibe Zeynep DEMİR,

 
Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Sorunuzla ilgili olarak öncelikle şunu belirtmekte fayda var; 
GİMDES ancak denetimlerde bulunduğu ve Helal Güvence Sistemi doğrultusunda kontrollerini sürdürdüğü, GİMDES Helal ve Tayyib sertifikasına sahip ürünler hakkında açıklama yapabilmektedir. Dolayısıyla siz de taktir edersiniz ki incelemediğimiz, denetimlerde bulunmadığımız firmalar ve ürünler hakkında açıklama yapmamız etik olmamaktadır. GİMDES sadece GİMDES Helal ve Tayyib Sertifikasına sahip ürünlere kefil olabilmektedir.
 
Piyasada bulunan galeta unlarının çoğu ekmekten yapılmakta ancak bizim sertifikalandırdığımız firmaların ürünleri direkt olarak ekmekten yapılmamakla birlikte, galeta unu için özel hazırlanmaktadır. Farklı markaların galeta unlarının kullanılmasıyla ilgili olarak bu seçim sizin tercihinize kalmış bir durumdur. Bu konuda önemli olan nokta olan helal, sağlıklı, hijyenik ve kaliteli ürünler olmasıdır.
 
Onun dışında firmanın "un" için aldığı sertifika, galeta unundan da sertifika alabileceği anlamına gelmez. Çünkü galeta unu haline gelinceye kadar fırınlanması veya paketlenmesi hususunda farklı aşamalardan geçmektedir.
 
Ayrıca ayrıntılı bilgi için "Un ve Unlu Mamüllerde Dikkat Ettiğimiz Kritik Noktalar" ve bizden sertifikalı "Unlu Mamüller ve Pastacılık Malzemeleri"ne de aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz.
 
Linkler:
 
 "Un ve Unlu Mamüllerde Dikkat Ettiğimiz Kritik Noktalar"  
 
 "Unlu Mamüller ve Pastacılık Malzemeleri" 
 
 
Sağlık ve selamet dileklerimizle.
15.11.2018

 

tarafından
...