GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
0 oy
Merhaba Son zamanlarda merak konusu olan diş macunu kesim yerlerindeki şeritlerin renklerine takıntı yapılıyor ve siyah oldugu zaman kimyasal oldugunu belirtiyorlar bu durumla ilgili olarak açıklama yapabilirmisiniz yeşil kırmızı mavi siyah olmaları ne anlama geliyor paketleme ile ilgili bir durum mu yok sa gerçekte içeriginde kimyasal seviyelerinimi gösteriyor Allah razı olsun iyi çalışmalar dilerim.
tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Muhterem takipçimiz,

Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Sormuş olduğunuz soru Türk Gıda Kodeksi paketleme tebliğiyle alakalı bir sorudur. Tebliğde böyle bir ayrım söz konusu değildir. Paket üzerinde bulunan renkler paketleme yapan makinenin paketi nereden kapatacağını algılayabilmesi için konulmuş bir işarettir. Paketleme makinesinin ürün içeriğiyle ilgili bir tespit yapması ve buna göre bir renk ile ürünü boyaması zaten mümkün olmayan bir durumdur. Paketin tasarımına bağlı olarak kapatma bölümündeki renk makineye kodlanarak değiştirilebilir.

Sağlık ve selamet dileklerimizle…
tarafından
...