GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
0 oy
tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Muhterem takipçimiz,

İlaç konusunda ilgili Müslüman bilim adamlarının çalışmaları maalesef bulunmamaktadır. GİMDES’in son yıllarda yapmış olduğu çalışmalar ve düzenlemiş olduğu konferans ve organizasyonlarla birlikte ilgili Müslüman kişileri bu alanda helal bir üretim yapma çalışmalarına yönlendirmemiz bulunmaktadır. Fakat şu anda bu konuda henüz yolun başındayız. Bahsetmiş olduğunuz kategoride  eğer firmalar ihtiyaç hissederlerse başvuru yapacaklardır. Bu üzücü durumdan ancak bilinçli, şuurlu tüketici kitleler arttığı ve zaruret bahanesine sığınmaktan vazgeçtiğimiz taktirde kurtulabiliriz. Sizler tüketiciler olarak ilaç firmalarına helal sertifika almaları konusunda isteklerinizi ısrarla bildirmeniz gerekmektedir. Tüketicilerin istekleri hususunda dünyada birçok şey değişmiş bulunmaktadır. İlaç konusunda ümmet olarak İslami üretim sistemine kavuşabilmemiz için çalışmayı siz tüketicilerin yapması gerekmektedir. Tüketiciler olarak firmaların ürünlerinin içerik bilgilerini sorgulayarak neden Müslüman hastalara yönelik İslami bir üretim gerçekleştirmediklerine yönelik siteminiz olduğu ve neden güvenilir bir kurumdan helal sertifika almadıkları hususunda ısrarlı talepleriniz olduğu taktirde bu sıkıntılı durum hızlı ve etkili çözüm alınabilecek noktaya ulaşacaktır.

Aşağıda vermiş olduğumuz linkleri okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu metinlerde Müslüman hastalar ve ilaç kullanımı, takip etmeniz gereken adımlar. Bu başlıklardan izleyeceğiniz metot hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

http://www.gidaraporu.com/muslimanlar-ilaclar-mafia_g.htm

http://www.gidaraporu.com/haram-medicine_g.htm

http://www.gidaraporu.com/hastalikler-hastalar_g.htm

http://www.gidaraporu.com/tibbinebevi_g.htm

http://www.gidaraporu.com/filim-tablet-ilaclar_g.htm

Sağlık ve selamet dileklerimizle... 

tarafından
...