GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+12 oy
sertifika verdiğiniz ama sonradan yapılan baskın veya denetimde uygun bulmadığınız için sertifikasını iptal ettiğiniz bir ürün için denteimden önce üretilmiş satışta olan veya satılmış olan ürünlerden emin olabiliyor musunuz? veya nasıl emin olabiliyorsunuz? o saate kadar üretilmiş ürünler içerisindeki maddeler vatandaşın boğazına kadar gitmiş olmuyor mu? ve o maddelerden şüphelenmemiz gerekmiyor mu?

 NOT: bunu sizi kötülemek veya herhangi bir art niyet için sormuyorum gerçekten emin olabilmek için soruyorum.
tarafından

1 cevap

+8 oy

Sayın @mhg63;

 

Şüphesiz ki herkes mükemmel seviyede, doğru çizgiler içinde bir hayat yaşamaya ve başkalarını da bu yönde yönlendirmeye gayret ediyordur. GIMDES in benim görebildiğim kadarıyla helal/haram durumunu insanlara ulaştırmak için yaptığı şu hizmetler var: (Lütfen yanlış bildiğim ya da eklenmesi gerekenler konusunda yardımcı olunuz)

  1. İlk defa sertifika verirken çok sıkı bir denetim
  2. İlk denetimde eksiklikler tamamlanmadan asla serfifika verilmemesi
  3. Sertifikaya uygun olmayan daha evvelki ürünler piyasadan tükenmeden sertifikalı diye ilan edilmemesi
  4. Rutin denetimler,
  5. İhbar vs ya da başka sebeplerden ani/baskın denetimler
  6. Sertifika listesinin en güncel halini web sayfasından sürekli ilan etme
  7. Sertifika listesinin en güncel halini mobil uygulamalardan sürekli ilan etme
  8. Sertifikanın iptal edilmesi gerekliliği durumunda beklemeksizin anında iptal listesine çekme
  9. vb

Bütün bu hizmetlere rağmen yine de arada kontrol edilemeyen kaçan birşeyler varsa acaba biz sıradan müslümanlara ne görev düşüyor?

Acaba biz sıradan müslümanlar GIMDES'e hangi noktada fikir vererek ya da vazife üstlenerek bu işin daha net, daha temiz ve daha mükemmel olmasını sağlayabiliriz?

tarafından
...