GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy

selamualeyküm

http://berkoilac.com.tr/product-details/ferrozinc-kapsul/

http://berkoilac.com.tr/wp-content/uploads/2017/07/ferrozinc-kapsul_KT.revJ-onayli.pdf

bilgileri yukarıda olan ilaç için tarafıma ibraz edilen analiz evrakları mevcut. İlaç içindeki jelatin için helal sertifikası aldıklarını ifade ettiler. Analizleri yorumlar mısınız? sertifika verenler güvenli mi? bu ilaç helal mi? 

selam ve dua ile

>>>>>.  evraklar. https://1drv.ms/f/s!AuHg0QoP8JKmfBbMJEXDVIzeBKA

tarafından

1 cevap

0 oy
Muhterem Kardeşimiz,
 
 
Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Söz konusu ürün grubunda GİMDES'in Helal ve Tayyib sertifikasına sahip ürün bulunmamaktadır. GİMDES üretim prosesini bilmediği ürünler hakkında yorum yapmamaktadır. 
 
GİMDES içeriğinde jelatin bulunan ürünleri henüz Helal ve Tayyib şartlara uygun üretim bulunmadığından dolayı sertifikalandırmamaktadır. Bu ürün GİMDES'in akredite olduğu kurumlardan dahi gelse GİMDES bu ürünü sertifikalandırmamaktadır. 
 
Söz konusu jelatin üretimi yurtdışı menşeili olduğu için ya çoğunlukla yenmesi haram olan hayvandan (hınzırdan) elde edilmektedir ya da sığırdan elde edilmiş bile olsa o sığırın Helal bir kesimle muamele görmüş olması gerekmektedir.
 
Bu konuyla ilgili yıllardır kamoyuna yazmış olduğumuz yazıların linkini aşağıda sunuyoruz, inşallah faydalı olmuştur.
 

 

 
 
Sağlık ve selamet dileklerimizle.
tarafından
...