GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
0 oy

selamualeyküm

http://berkoilac.com.tr/product-details/ferrozinc-kapsul/

http://berkoilac.com.tr/wp-content/uploads/2017/07/ferrozinc-kapsul_KT.revJ-onayli.pdf

bilgileri yukarıda olan ilaç için tarafıma ibraz edilen analiz evrakları mevcut. İlaç içindeki jelatin için helal sertifikası aldıklarını ifade ettiler. Analizleri yorumlar mısınız? sertifika verenler güvenli mi? bu ilaç helal mi? 

selam ve dua ile

>>>>>.  evraklar. https://1drv.ms/f/s!AuHg0QoP8JKmfBbMJEXDVIzeBKA

tarafından

1 cevap

0 oy
Muhterem Kardeşimiz,
 
 
Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Söz konusu ürün grubunda GİMDES'in Helal ve Tayyib sertifikasına sahip ürün bulunmamaktadır. GİMDES üretim prosesini bilmediği ürünler hakkında yorum yapmamaktadır. 
 
GİMDES içeriğinde jelatin bulunan ürünleri henüz Helal ve Tayyib şartlara uygun üretim bulunmadığından dolayı sertifikalandırmamaktadır. Bu ürün GİMDES'in akredite olduğu kurumlardan dahi gelse GİMDES bu ürünü sertifikalandırmamaktadır. 
 
Söz konusu jelatin üretimi yurtdışı menşeili olduğu için ya çoğunlukla yenmesi haram olan hayvandan (hınzırdan) elde edilmektedir ya da sığırdan elde edilmiş bile olsa o sığırın Helal bir kesimle muamele görmüş olması gerekmektedir.
 
Bu konuyla ilgili yıllardır kamoyuna yazmış olduğumuz yazıların linkini aşağıda sunuyoruz, inşallah faydalı olmuştur.
 

 

 
 
Sağlık ve selamet dileklerimizle.
tarafından
...