GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy
Selamunaleykum. Internette sizin dünyada helal jelatinin üretilmediğini söylediğinizi okumuşdum. İran ve S. Arabistanında üretilen jelatin de mi helal değil size göre? Mezheb farklılğına göremi siz bu devletlerde üretilen jelatini helal saymırsınız yoksa onlar yalan konuşur? Teşekkürler.
tarafından

1 cevap

0 oy

Muhterem Kardeşimiz,

 
 
Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Söz konusu olan jelatin üretimi henüz ne dünyada ne de Türkiye'de Helal ve Tayyib şartlara uygun üretilmemektedir. GİMDES, bu konunun yakından takipçisidir. Jelatinin Helal olmama durumu ise, İslamda eti haram olan hayvandan (hınzırdan) elde edilmesi ya da eti Helal bir hayvan olsa bile İslamın şartlarına uygun kesim olmaması dolayısıyla GİMDES bu katkı maddesine sertifika vermemektedir. 

 

Sağlık ve selamet dileklerimizle.

tarafından
...