GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+4 oy
Allah'ın selamı üzerinize olsun, Hak yolda yolunuz daim açık olsun!
Kendince helal gıda konusuna dikkat etmeye çalışan ve meslek gereği de gıda işine pek uzak olmayan bir tüketiciyim. Sorum şu:Ne kadar zamandır var bilmem ama ben geçen hafta fark ettim. Niğde gazozunun paketinde "Halal" damgası var. Ben de bu ibareye kanıp aldım, içtim ve yakınlarıma içirdim. Sonra sitenizden araştırma yaptım ve listede bu gazozu bulamadım. Bu gazoz sizden sertifika aldı mı? Almadıysa başka bir kurumdan mı aldı? Eğer bu ibare yalansa firmayı şikayet edeceğim bir merci var mı? Kendi sitelerinde de herhangi bir sertifika veya belge koymamışlar. Bu konuda bana ne önerirsiniz?
tarafından

1 cevap

+4 oy
 
En İyi Cevap
Bahsetmiş olduğunuz firma GİMDES helal sertifikasına sahip değildir. Dünyada ve ülkemizde GİMDES'ten başka helal sertifika veren kurumlar bulunmaktadır. Firmalar helal sertifikası olduğunu belirttiğinde veya helal logo gördüğünüz takdirde sertifikanın hangi kurumdan alındığını mutlaka sorgulayınız. GİMDES helal sertifikalı firmalar www.gimdes.org sitesinde ilan edilmektedir. Bu listede olmayan firma ve ürünlerin GİMDES ile ilgisi bulunmamaktadır.

GİMDES sadece denetimlerde bulunduğu ve kontrollerini sürdürdüğü GİMDES helal sertifikalı firmaların GİMDES helal sertifikası kapsamında olan ürünleri hakkında bilgi sahibidir.
Ayrıca GİMDES herhangi bir gazoz markasına sertifika vermemiştir.
http://www.helalgidasertifikasi.info/

Sağlık ve selamet dileklerimizle.
tarafından
...