GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
+4 oy
Allah'ın selamı üzerinize olsun, Hak yolda yolunuz daim açık olsun!
Kendince helal gıda konusuna dikkat etmeye çalışan ve meslek gereği de gıda işine pek uzak olmayan bir tüketiciyim. Sorum şu:Ne kadar zamandır var bilmem ama ben geçen hafta fark ettim. Niğde gazozunun paketinde "Halal" damgası var. Ben de bu ibareye kanıp aldım, içtim ve yakınlarıma içirdim. Sonra sitenizden araştırma yaptım ve listede bu gazozu bulamadım. Bu gazoz sizden sertifika aldı mı? Almadıysa başka bir kurumdan mı aldı? Eğer bu ibare yalansa firmayı şikayet edeceğim bir merci var mı? Kendi sitelerinde de herhangi bir sertifika veya belge koymamışlar. Bu konuda bana ne önerirsiniz?
tarafından

1 cevap

+4 oy
 
En İyi Cevap
Bahsetmiş olduğunuz firma GİMDES helal sertifikasına sahip değildir. Dünyada ve ülkemizde GİMDES'ten başka helal sertifika veren kurumlar bulunmaktadır. Firmalar helal sertifikası olduğunu belirttiğinde veya helal logo gördüğünüz takdirde sertifikanın hangi kurumdan alındığını mutlaka sorgulayınız. GİMDES helal sertifikalı firmalar www.gimdes.org sitesinde ilan edilmektedir. Bu listede olmayan firma ve ürünlerin GİMDES ile ilgisi bulunmamaktadır.

GİMDES sadece denetimlerde bulunduğu ve kontrollerini sürdürdüğü GİMDES helal sertifikalı firmaların GİMDES helal sertifikası kapsamında olan ürünleri hakkında bilgi sahibidir.
Ayrıca GİMDES herhangi bir gazoz markasına sertifika vermemiştir.
http://www.helalgidasertifikasi.info/

Sağlık ve selamet dileklerimizle.
tarafından
...