GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy
Merhaba Son zamanlarda merak konusu olan diş macunu kesim yerlerindeki şeritlerin renklerine takıntı yapılıyor ve siyah oldugu zaman kimyasal oldugunu belirtiyorlar bu durumla ilgili olarak açıklama yapabilirmisiniz yeşil kırmızı mavi siyah olmaları ne anlama geliyor paketleme ile ilgili bir durum mu yok sa gerçekte içeriginde kimyasal seviyelerinimi gösteriyor Allah razı olsun iyi çalışmalar dilerim.
tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Muhterem takipçimiz,

Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Sormuş olduğunuz soru Türk Gıda Kodeksi paketleme tebliğiyle alakalı bir sorudur. Tebliğde böyle bir ayrım söz konusu değildir. Paket üzerinde bulunan renkler paketleme yapan makinenin paketi nereden kapatacağını algılayabilmesi için konulmuş bir işarettir. Paketleme makinesinin ürün içeriğiyle ilgili bir tespit yapması ve buna göre bir renk ile ürünü boyaması zaten mümkün olmayan bir durumdur. Paketin tasarımına bağlı olarak kapatma bölümündeki renk makineye kodlanarak değiştirilebilir.

Sağlık ve selamet dileklerimizle…
tarafından
...