GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy
Ürünleri almadan önce içindekiler kısmını mutlaka inceleyip alıyorum. Zaten gimdes in helal sertifikalı ürünlerini almaya gayret ediyorum. Ama bazen bu ürünlere ulaşmak çok zor oluyor. Hatta bu yüzden aç bile kalabiliyorum. Eğer ürünü incelediğimde içinde herhangi bir şüpheli madde kullanılmıyorsa tüketebilir miyiz?
tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Muhterem takipçimiz,

Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Etiket yönetmeliğimiz ne yazık ki içindekiler kısmındaki bütün katkı maddelerini yazmayı zorunlu kılmıyor. Yani yan katkı maddeleri olarak tabir edilen ürünün içerisinde %3’ten az miktarda bulunan katkı maddelerini içindekiler etiketinde belirtmeme durumu olabiliyor. Denetimlerimizde de bu gibi durumlarla sıkça karşılaşıyoruz.

GİMDES yalnızca kendisine sertifika başvurusunda bulunan firmaları denetlemektedir ve denetleme yapmadığı ürünler hakkında yorum yapmamaktadır. GİMDES’ten helal ve tayyip sertifikası almamış fakat helal ve tayyip üretim yapan firmalar da bulunuyor olabilir, fakat denetim yapmadan böyle bir firmanın olup olmadığı konusunda da bir fikir beyan edemeyiz.

GİMDES helal ve tayyip sertifikası almış ürünlere daha kolay ulaşmak için ‘Online Halal Dunya Marketleri’ sitesini kullanabilirsiniz.

Allah Helal gıdaya ulaşma yolundaki gayretlerinizi kabul etsin.

Sağlık ve selamet dileklerimizle…
tarafından
...