GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
0 oy
Ürünleri almadan önce içindekiler kısmını mutlaka inceleyip alıyorum. Zaten gimdes in helal sertifikalı ürünlerini almaya gayret ediyorum. Ama bazen bu ürünlere ulaşmak çok zor oluyor. Hatta bu yüzden aç bile kalabiliyorum. Eğer ürünü incelediğimde içinde herhangi bir şüpheli madde kullanılmıyorsa tüketebilir miyiz?
tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Muhterem takipçimiz,

Öncelikle hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Etiket yönetmeliğimiz ne yazık ki içindekiler kısmındaki bütün katkı maddelerini yazmayı zorunlu kılmıyor. Yani yan katkı maddeleri olarak tabir edilen ürünün içerisinde %3’ten az miktarda bulunan katkı maddelerini içindekiler etiketinde belirtmeme durumu olabiliyor. Denetimlerimizde de bu gibi durumlarla sıkça karşılaşıyoruz.

GİMDES yalnızca kendisine sertifika başvurusunda bulunan firmaları denetlemektedir ve denetleme yapmadığı ürünler hakkında yorum yapmamaktadır. GİMDES’ten helal ve tayyip sertifikası almamış fakat helal ve tayyip üretim yapan firmalar da bulunuyor olabilir, fakat denetim yapmadan böyle bir firmanın olup olmadığı konusunda da bir fikir beyan edemeyiz.

GİMDES helal ve tayyip sertifikası almış ürünlere daha kolay ulaşmak için ‘Online Halal Dunya Marketleri’ sitesini kullanabilirsiniz.

Allah Helal gıdaya ulaşma yolundaki gayretlerinizi kabul etsin.

Sağlık ve selamet dileklerimizle…
tarafından
...