GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy
Dün oğlum Kayseri Melikgazi ilçesinde Taceddin Veli çok katlı otoparkın altındaki Anıl Tavukçuluktan Erpiliç var mı diye sorunca Ertatpi logolu bir piliç vermişler ve bu da Erpilicin demişler.

Bugün iade için gittiğimde hepsi bir bunların biz fason üretiyoruz,  logolarını sonra yapıştırıyoruz dediler. Ardından yurtdışından Endenezyanın sertifikasına mı güveneceğiz gibi ukalaca konuşunca bilgi eksiklerinin bulunduğunu Gimdes in Türkiyenin bir juruluşu olduğunu anlatmaya çalıştım. Ama bilgiç tavırlarıyla hepsi makine ile kesiyor, işletmeye girince bismillah diyorlar sadece diye konuştular. Gimdes kameralı denetim yapıyor işletmelerde kameralar var,  bilmediğiniz konularda daha dikkatli olmanız gerekir diyerek ayrıldım. Arkamdan hepsinin bir olduğunu kamera falan olmadığını söylenmeye devam ediyorlardı.

Şimdi biz logosu üzerinde olan herhangi bir helal sertifikalı ürünün gerçekten helal olduğunu nadıl anlayacağız. Çünkü aynı işletmenin satış reyonunda Erpiliçte var başkaları da vardı.
tarafından

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...