GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
0 oy
tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Muhterem takipçimiz,

İlaç konusunda ilgili Müslüman bilim adamlarının çalışmaları maalesef bulunmamaktadır. GİMDES’in son yıllarda yapmış olduğu çalışmalar ve düzenlemiş olduğu konferans ve organizasyonlarla birlikte ilgili Müslüman kişileri bu alanda helal bir üretim yapma çalışmalarına yönlendirmemiz bulunmaktadır. Fakat şu anda bu konuda henüz yolun başındayız. Bahsetmiş olduğunuz kategoride  eğer firmalar ihtiyaç hissederlerse başvuru yapacaklardır. Bu üzücü durumdan ancak bilinçli, şuurlu tüketici kitleler arttığı ve zaruret bahanesine sığınmaktan vazgeçtiğimiz taktirde kurtulabiliriz. Sizler tüketiciler olarak ilaç firmalarına helal sertifika almaları konusunda isteklerinizi ısrarla bildirmeniz gerekmektedir. Tüketicilerin istekleri hususunda dünyada birçok şey değişmiş bulunmaktadır. İlaç konusunda ümmet olarak İslami üretim sistemine kavuşabilmemiz için çalışmayı siz tüketicilerin yapması gerekmektedir. Tüketiciler olarak firmaların ürünlerinin içerik bilgilerini sorgulayarak neden Müslüman hastalara yönelik İslami bir üretim gerçekleştirmediklerine yönelik siteminiz olduğu ve neden güvenilir bir kurumdan helal sertifika almadıkları hususunda ısrarlı talepleriniz olduğu taktirde bu sıkıntılı durum hızlı ve etkili çözüm alınabilecek noktaya ulaşacaktır.

Aşağıda vermiş olduğumuz linkleri okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu metinlerde Müslüman hastalar ve ilaç kullanımı, takip etmeniz gereken adımlar. Bu başlıklardan izleyeceğiniz metot hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

http://www.gidaraporu.com/muslimanlar-ilaclar-mafia_g.htm

http://www.gidaraporu.com/haram-medicine_g.htm

http://www.gidaraporu.com/hastalikler-hastalar_g.htm

http://www.gidaraporu.com/tibbinebevi_g.htm

http://www.gidaraporu.com/filim-tablet-ilaclar_g.htm

Sağlık ve selamet dileklerimizle... 

tarafından
...