GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
+1 oy

Firmanın helal sertifikası iptal olmamış; yenilemediği veya yenilenmediği duyurulmamış ise tüketici olarak sertifikasının yenilendiğini mi düşünmeliyiz? Oysaki firmanın sertifikasına baktığımda güncellenmemiş olduğunu görüyorum. Örnek olarak “Destan, Dr.Rodzi, Kaanlar, Güven Asa, Alpedo” verebilirim. Daha başka firmaların da sertifikasyonları hakkında olumlu-olumsuz bir duyuru yapmamanıza rağmen, sertifikaları devam ediyormuş gibi bir hava var. Bu da bende bir tüketici olarak şüphe uyandırıyor. Güncellenmiş sertifikasını görünceye kadar askıda kalıyorum. O ürünlere şüpheyle bakıyor ve bu konuda neden bilgilendirilmediğimizi merak ediyorum. Helal sertifikada belirtilen son tarih üzerinden 1 gün bile geçse bunu biz tüketicilere anında duyurmanızı bekliyorum. Yok eğer sertikası yenilenmiş ise de bunu da hemen duyurmalısınız. Sertifika güncellemelerinde kesinti yaşanmamalı. Teşekkür ederim.

tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap
Belirttiğiniz firmalardan bazıları  parti bazlıdır.Yani sadece üretilen o partiye verildigi için, o ürünün piyasadan kalkması durumunda sertifikası kaldırılabilir veya firmayla tekrar calışılması durumundan dolayı farklı duyurularda yer verilmemektedir.

Sormuş olduğunuz diger bir grup ise sertifika süreci bitmiş fakat bazı evrak eksikliğinden dolayı sertifika güncellemesi bekletilen  firmalar yayınlanmamaktadır ancak kontrolleri sağlanmaktadır.Bundan sonra yeni dönemde süreci bitmiş firmalarda uygulamalar  ise daha kısa zamanda ve güncel olarak yayınlanacaktır.

Bu konu  kesintili bir süreç  gibi görülsede  kontrol süreci devam etmektedir.

Sağlık ve selamet dileklerimizle.
tarafından
...