GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+8 oy
Ülker gibi büyük markaların sitede olmamasının sebebi helal sertifikalı olmadığı için mi yoksa denetlenmediği için mi?
tarafından

1 cevap

+10 oy
 
En İyi Cevap
GİMDES helal sertifikalandırma kurumu olarak  firmalara helal sertifika almaları hususunda teklifte bulunmamaktadır. Bugüne kadar ürünleri için GİMDES helal sertifikası almış bulunan firmalar helal sertifika başvurularını kendileri istekli olarak gerçekleştirmişlerdir.Dolayısıyla helal sertifika başvurusu yapıldığı taktirde gerekli işlemler yapılarak süreç başlatılmaktadır ve sonuçta helal sertifikalandırma yapıldı ise ilan edilmektedir.Bu durumda büyük veya küçük  bir firma olması değil önemli olan firmanın GİMDES helal sertifikası alma isteğinde olması gerekmektedir.

Belirttiğiniz firma iki yıl önce süt ürünlerinde sertifika müracaatında bulunmuştur.GİMDES'in ''Helal ve Tayyib'' standartlarına uygun olarak  üretilen ürünler sertifikalandırılmış ve GİMDES sitesinde ilan edilmiştir.Firmanın sertifikalandırmak istediği diğer ürünleri ile ilgili çalışmaları devam etmektedir.Süreç uzun  sürebilmektedir.

Sağlık ve selamet dileklerimizle.
tarafından
...