GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+1 oy
Toz şeker ve tuz hakkında sağlıklı olmadığı,kimyasal işlemlerden geçtiği söyleniyor...normal piyasa şekeri yerine başka alternatifler sunuluyor....GİMDES'in sertifika verdiği bisküvi çikıolata vs.bu üürünlerde bu şeker ve bu tuz mu kullanılıyor.
tarafından

1 cevap

+4 oy
 
En İyi Cevap
Tuz ve şekerin sağlıklı olmaması keyfiyeti kendi yapısı ile ilgili değildir.Üretim proseslerinden ve fazla tüketilmesinden dolayı   zararlı hale gelebilir.GİMDES yanlış ve fazla tüketmek gibi kişilerin tüketim alışkanlıklarına bağlı olan zararlı hallerle ilgilenmez. Bizzat zararlı olan maddelerle ilgilenir ve bunlara sertifika vermez. Katkı  maddesi içermeyen tuz ve şekerlerde kimyasal bir işlem yoktur.Fiziksel işlemler vardır ve bunların sağlığa zararlı bir etkileri yoktur.

Şeker,Glikoz gibi doğal tatlandırıcı yerine aspartamlı ürünler sentetik tatlandırıcılar GİMDES tarafından sertifikalandırılmamaktadır.    

Sağlık ve selamet dileklerimizle.
tarafından

İlgili sorular

...