GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+1 oy
Denizlide kurulan ERSAĞ isimli firmanın sosyal paylaşım sitelerindeki yorumlarda GİMDES hakkında şöyle bir yorum var doğruluğu hakkında bilgi almak istiyorum aydınlatırsanız sevinirim yorum özeti SORU: ERSAĞIN NEDEN GİMDESTEN SERTİFİKASI YOK ( Gimdes Türkiyeyi kapsayan bir firma. dikkat ederseniz TSE belgeside yok onuda sorarlar ben ikisine birden cevap vereyim elimden geldiğince ERSAĞ Türkiyede değil dünyada tanınıyor. o yüzden DÜNYANIN kabul ettiği ISO 9001 VE ISO 22000 belgeleri tse yerinedir ayrıca ICRIC de Dünyada ki 1,5 milyar müslümanı ve helal ürün tüketmeyi tecih edn diğer milyonlarca insanı kapsamaktadır ) denmektedir.
tarafından

1 cevap

+8 oy
 
En İyi Cevap
GİMDES helal sertifikalandırma kurumlarının çatısı olarak tanımlananan WHC (Dünya Helal Konseyi) başkanıdır. GİMDES Helal sertifikası tüm dünyada geçerli bir helal sertifikadır.GİMDES helal sertifikalı firmalar bu sertifikaları ile tüm dünyada kolaylıkla ticaret yapabilmektedirler.Bu bilgileri akreditasyonlarımızı GİMDES sitesinden de takip edebilirsiniz.Dolayısıyla belirttiğiniz firmanın beyanı doğru değildir.Asılsızdır.GİMDES'in helal sertifikalandırma hizmetine başladığı 2009 yılından  itibaren tüm dünyada tanınırlılığı bulunmaktadır.

Sağlık ve selamet dileklerimizle.
tarafından
...