GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.

En popüler etiketler

helal-sertifikalama helal-sertifikali-urunler helal tavuk ulker helal-logo helal-sertifikali-tavuk soya-ürünü helal-organik-olmali katki-maddesi jelatin kozmetik sertifika halal-dunya-marketleri bulasik-deterjani ferrozinc-berko-helal-jelatin-analiz-gimdes-ilaç soya-sosu soya-lesitini dogal e-katki-maddeleri brosur helal-cay kefir - sistein bio organik deterjan sucuk ak-gida dr-rodzi tse-helal-sertifikalama ilac aroma tse alkol gazli-icecek icecekler helal-kozmetik ersag bitkisel su şeker bebek antibiyotik gimdes gdo grafen-helalsertifika-zararlımaddeler balmumu-petek-alerji fason-üretim şitoğlu bereket-döner naturalive-titanyum saccharomyces-cerevisiae kağıt- streç-yağlı helal-dünya-marketleri hisse-senedi-alıp-satmak borsa-hisse bal-gimdes-helal-seyidoğlu tablet-bulasik-deterjani helal-gida kozmetik-katki-maddeleri prejelatinize-mısır-nişastası ekmekte-kullanılan-katkı-maddeleri ekmek-enzim fungal-alfa-amilaz fenoksietanol phenoxyethanol dondurma-açık ferrozinc-kapsul-jelatini-ekteki-analizleri-yorumlar-misiniz kimyasal-değişim-helal-istihake parfüm-alkol fırın-kağıdı etilalkol-haram tavuk-kanatlı-gdo-yem-helal-kesim-yumurta-piliç yumuşatıcı izopropil-alkol vita enzim tozu-kakao protein-tozları mendil çerez-kuruyemiş-kavrulmuş-çiğ-kabuklu asi-cocuk-bebek-hak-helal-haram prejelatinize edemiyoruz poppy-seed brewers-yeast balina-amberi duru-yeşil-mercimek etanol ıslak içim-süt kakao nutmeg içecek-enerji maya şok happy-market
+3 oy
Selamun aleyküm,

Öncelikle gayretlerinizden ötürü tebrik ediyorum.Allah razı olsun ebeden..

Şunu merak ediyorum mesela İçim sertifika almıştı(şu an yenilememiş gerçi),üretici firması Ak Gıda aynı zamanda Bim deki Dost u da üretiyor.Şimdi Dost ürünleri de sertifikalı mı oluyo acaba? veya buna benzer başka marka-üretici durumları da var Bimde?
tarafından

1 cevap

+3 oy
 
En İyi Cevap

و عليكم السلام...

Temenniniz ve duanızdan dolayı biz teşekkür ederiz.

Bir firma hangi ürünlerini sertifika kapsamına almak istiyorsa o ürün üzerine helal sertifikalandırma çalışması yapılmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz husus fason üretim sistemidir. Bu konuda GİMDES olarak sadece sertifika verdiğimiz, Helal Güvence Sistemine (HGS) tabi olan ve denetimlerini yaptığımız firmaların helal sertifikalı ürünlerine kefil olmaktayız.
 
Belirttiğiniz market zincirine özel üretilen markalar GİMDES helal sertifikası kapsamında değildir. Bir ürün, firma ve markası ne olursa olsun üretim biçimi fason dahi olsa, eğer GİMDES helal sertifikası kapsamında ise mutlaka GİMDES sitesinde ilan edilmektedir. GİMDES ürünü sertifikalandırmaktadır ve helal sertifikasında bu ürünün piyasaya sürüldüğü farklı marka isimleri bahsedilmektedir.
 
Burada ek bilgi olarak vermek istediğimiz önemli olan diğer husus ise; satış noktaları her zaman aynı firmaya aynı ürünü yaptırmayabilirler. Parti bazlı olarak farklı üreticilere sadece ambalajı aynı olmak suretiyle bu ürünleri ürettirebilmektedir.
 
Sağlık ve selamet dileklerimizle.

 

tarafından
...