GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
+3 oy
Selamun aleyküm,

Öncelikle gayretlerinizden ötürü tebrik ediyorum.Allah razı olsun ebeden..

Şunu merak ediyorum mesela İçim sertifika almıştı(şu an yenilememiş gerçi),üretici firması Ak Gıda aynı zamanda Bim deki Dost u da üretiyor.Şimdi Dost ürünleri de sertifikalı mı oluyo acaba? veya buna benzer başka marka-üretici durumları da var Bimde?
tarafından

1 cevap

+3 oy
 
En İyi Cevap

و عليكم السلام...

Temenniniz ve duanızdan dolayı biz teşekkür ederiz.

Bir firma hangi ürünlerini sertifika kapsamına almak istiyorsa o ürün üzerine helal sertifikalandırma çalışması yapılmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz husus fason üretim sistemidir. Bu konuda GİMDES olarak sadece sertifika verdiğimiz, Helal Güvence Sistemine (HGS) tabi olan ve denetimlerini yaptığımız firmaların helal sertifikalı ürünlerine kefil olmaktayız.
 
Belirttiğiniz market zincirine özel üretilen markalar GİMDES helal sertifikası kapsamında değildir. Bir ürün, firma ve markası ne olursa olsun üretim biçimi fason dahi olsa, eğer GİMDES helal sertifikası kapsamında ise mutlaka GİMDES sitesinde ilan edilmektedir. GİMDES ürünü sertifikalandırmaktadır ve helal sertifikasında bu ürünün piyasaya sürüldüğü farklı marka isimleri bahsedilmektedir.
 
Burada ek bilgi olarak vermek istediğimiz önemli olan diğer husus ise; satış noktaları her zaman aynı firmaya aynı ürünü yaptırmayabilirler. Parti bazlı olarak farklı üreticilere sadece ambalajı aynı olmak suretiyle bu ürünleri ürettirebilmektedir.
 
Sağlık ve selamet dileklerimizle.

 

tarafından
...