GİMDES - Soru & Cevap Platformu ile sizlere Helal Sertifikalama noktasında merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bir sistemdir.
0 oy
Selamun aleyküm doktorum saç dökülmesi için bana bir ilaç önerdi içeriğinde L sistin yazıyor İnternetten baktığımda sistein olarak gözüküyor ikisi aynı madde mi bu ilaç helal mi rica etsem bilgi verirmisiniz?
tarafından

1 cevap

0 oy
 
En İyi Cevap

Aleykümselam muhterem kardeşimiz,

Sistein, yirmi kadar doğal amino asitten oluşmuş içinde bir kükürt ihtiva eden, bir amino asit gurubudur. Bir tiyol (sülfidril) grubu içerir. Tiyol grupları oksitlenme ya da indirgeme reaksiyonlarına da girebilir. Oksitlendiğinde, sistein, bir disülfid bağı ile birleştirilmiş iki sistein tortusundan oluşan sistini oluşturabilirler. Bu geri dönüşümlü reaksiyonla disulfit bağının indirgeme reaksiyonu iki sistein molekülünü yeniden yapılandırır. Sisteinin disülfit bağları pek çok protein yapısının tanımlanması için önemlidir.

Helallik açısından sorunun esas kaynağı sisteinin üretildiği hammaddedir. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki sunuyoruz.

https://www.gidaraporu.com/pandoranin-kutusu-acildi_g.htm

Ayrıca GİMDES üretim prosesini bilmediği ürünler hakkında yorum yapmamaktadır. Dolayısıyla ürünü kullanıp kullanmamak sizin tercihinizdir.

Sağlık ve selamet dileklerimizle...

tarafından
...